Płyta gipsowo-kartonowa


       Quick Drywall System to najszybszy system do montażu suchych tynków. Nie wymaga wiercenia; wspomaga klejenie na pianokleju lub kleju gipsowym; trwale usuwa zalecenia typu: „z wyczuciem”, „ostrożnie”, „poprawny montaż wymaga wprawy”, zamieniając je na prostą wskazówkę: „po wymierzeniu i założeniu QDS, zdecydowanie dociśnij płytę do oporu”.

       Dzięki unikalnej konstrukcji klinów, tracimy niezbędne minimum przestrzeni. Łącząc prezentowany system z pianoklejem, otrzymujemy najwygodniejszy zestaw do montażu płyt gipsowo kartonowych. Normy odbioru technicznego akceptują odchyłkę kondygnacji od pionu do 2 cm, ale przy zastosowaniu współczesnych kalibrowanych materiałów budowlanych nie przekracza ona 1 cm i w tym przypadku zalecamy QDS + pianoklej. Podczas remontów możemy spotkać się z odchyłką pionu nawet 5 cm. Kawałki lub pasy płyty G-K o szerokości 10 cm klejone na kleju gipsowym służą wówczas do wstępnego wyrównania, a w dalszej kolejności QDS i klej gipsowy wyprowadzają idealny pion. Precyzja Quick Drywall System w ustalaniu pionu to 0,1 mm, co przy normach odbioru z tolerancją 2-3 mm wydaje się dużą przesadą, ale skoro można – to, dlaczego nie.

        Duży klin z systemu QDS w pierwszym etapie montażu płyty bazowej służy do zrobienia marek. Dzięki jego unikalnej konstrukcji rozrywa się go co moduł, uzyskując grubości 3/3,5/4/4,5/5 itd., aż do 9 mm. Po wymierzeniu nierówności ściany, odszukujemy żądaną wartość na umieszczonej na spodzie klina, skali jego grubości i odrywamy potrzebną część. Do ściany przyklejamy ją taśma klejącą. Dzięki markom widzimy, ile kleju nałożyć w danym miejscu. Po wyrównaniu ściany markami i nałożeniu kleju, zdecydowanie dociskamy płytę, uzyskując idealną płaszczyznę bez obaw o deformację podczas wiązania kleju. A potem już tylko trzy proste czynności: wsuń zestaw, oderwij zbędną cześć, dociśnij do oporu.

       Wprawa i doświadczenie na tym etapie nie są wymagane, ale przydadzą się w kolejnych etapach prac wykończeniowych. 


film instruktażowy:  https://youtu.be/FI3-gAHrHRE