Suche tynki

0.jpg
1-jpg.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
8.jpg

Suche tynki

MMT-system Quick Drywall System

Quick Drywall System to najszybszy system do montażu suchych tynków. Nie wymaga wiercenia; wspomaga klejenie na pianokleju lub kleju gipsowym; trwale usuwa zalecenia typu: „z wyczuciem”, „ostrożnie”, „poprawny montaż wymaga wprawy”, zamieniając je na prostą wskazówkę: „po wymierzeniu i założeniu QDS, zdecydowanie dociśnij płytę do oporu”.

 

Dzięki unikalnej konstrukcji klinów, tracimy niezbędne minimum przestrzeni. Łącząc prezentowany system z pianoklejem, otrzymujemy najwygodniejszy zestaw do montażu płyt gipsowo kartonowych. Normy odbioru technicznego akceptują odchyłkę kondygnacji od pionu do 2 cm, ale przy zastosowaniu współczesnych kalibrowanych materiałów budowlanych nie przekracza ona 1 cm i w tym przypadku zalecamy QDS + pianoklej. Podczas remontów możemy spotkać się również z odchyłką pionu do 5 cm. Kawałki lub pasy płyty GK o szerokości 10 cm klejone na kleju gipsowym służą wówczas do wstępnego wyrównania, a w dalszej kolejności QDS i klej gipsowy wyprowadzają idealny pion. Precyzja Quick Drywall System w ustalaniu pionu to 0,1 mm, co przy normach odbioru z tolerancją 2-3 mm wydaje się dużą przesadą, ale skoro można – to, dlaczego nie.

 

 

Duży klin z systemu QDS w pierwszym etapie montażu płyty bazowej służy do zrobienia marek. Dzięki jego unikalnej konstrukcji rozrywa się go co moduł, uzyskując grubości 3/3,5/4/4,5/5 itd., aż do 9 mm. Po wymierzeniu nierówności ściany, odszukujemy żądaną wartość na umieszczonej na spodzie klina skali jego grubości i odrywamy potrzebną część. Do ściany przyklejamy ją taśma klejącą. Dzięki markom widzimy, ile kleju nałożyć w danym miejscu. Po wyrównaniu ściany markami i nałożeniu kleju, zdecydowanie dociskamy płytę, uzyskując idealną płaszczyznę bez obaw o deformację podczas wiązania kleju. Wprawa i doświadczenie na tym etapie nie są wymagane, ale przydadzą się w kolejnych etapach prac wykończeniowych. Marki możemy zakładać z dokładnością do 0,5 mm. Natomiast po przyklejeniu płyty na markach, możemy skorygować jej położenie systemem QDS (dwoma klinami) do 0,1 mm. Osiem klinów wystarczy do wyznaczenia płaszczyzny jednej płyty gipsowo kartonowej.