płyty gipsowo-kartonowe

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg

płyty gipsowo-kartonowe

Najszybszy system do montażu płyt gipsowo-kartonowych

Podczas rozwoju produktu Quick Level PRO dostrzegliśmy możliwości ułatwienia montażu, ściennych płytek wielkoformatowych i w naturalny sposób przeszliśmy do montażu płyt gipsowo-kartonowych.  

 

Popularne systemy do montażu płyt g-k oparte są na profilach, wymagają wiercenia i zajmują część przestrzeni pomieszczenia. Dostępne są również plastikowe talerzyki, ale i one wymagają wiercenia, co może doprowadzić do uszkodzenia niewidocznej instalacji w ścianie i dystansują płytę co najmniej o ich grubość. Nieinwazyjnym sposobem jest montaż na placki kleju, nie trzeba wiercić i tracimy minimum powierzchni, nie mówiąc o kosztach, które ograniczają się do zakupu kleju. Wymaga to jednak umiejętności manualnych i doświadczenia, aby nie pokrzywić płyty podczas montażu i z wyczuciem dobić łatą, żeby ustawić w pionie i wzdłuż linii ściany. Nie mamy jednak wpływu na skurcz kleju, który może zniweczyć cały trud. Poprawki wiążą się z pracochłonnym szpachlowaniem.

 

Rozwiązaniem jest system QLP, który wystarczy wymierzyć, przykleić taśmą do ściany i docisnąć płytę do oporu. Kolejne płyty opiera się na wystającej bazie z wcześniej ułożonej płyty, dociska do ściany, zakłada kolejną bazę i powtarza te czynności. Jeżeli zastosuje się przeznaczony do tego pianoklej, zbędne stają się wiadra, mieszadła, zapylenie i dźwiganie ciężkich worków a praca przebiega szybko i sprawnie.